Komerční pojišťovna na českém trhu působí již téměř dvacet pět let a svým klientům nabízí celou řadu produktů, díky kterým se mohou lépe připravit na nejrůznější situace, které by je v každodenním životě mohly potkat.

Komerční pojišťovna ve zkratce

 • Datum založení pojišťovny: 1995
 • Počet klientů: Komerční pojišťovna počet svých klientů nezveřejňuje
 • Počet poboček: 342 (pojišťovna poskytuje své služby na všech pobočkách Komerční banky)

Výhody Komerční pojišťovny

 • Množství rozmanitých služeb a produktů, které umožňují pojištění osob, majetku či financí
 • Speciální dětské pojištění
 • Zázemí silné banky

Nevýhody Komerční pojišťovny

 • Pojišťovna nenabízí služby povinného ručení či havarijní pojištění

Zajímavosti o Komerční pojišťovně

 • Komerční pojišťovna v roce 2002 přestala poskytovat havarijní pojištění a povinné ručení, neboť tyto služby prodala pojišťovně Kooperativa
 • Za své služby získala pojišťovna mnoho různých ocenění, například Klientsky nejpřívětivější životní pojišťovna

Online klientská zóna Komerční pojišťovny

Pojišťovna nabízí svým klientům i online služby, jejichž prostřednictvím si mohou snadno a rychle sjednat cestovní pojištění, navíc se slevou 10 %, a také vypočítat pojistné u některých produktů Komerční pojišťovny.

Nabízené služby Komerční pojišťovny

 1. Životní pojištění
  • Investiční pojištění – Komerční pojišťovna nabízí dvě varianty investičního pojištění Vital Invest, který umožňuje změnu parametrů v průběhu pojištění tak, aby vždy vyhovovaly konkrétním potřebám klientů, a variantu Vital Premium, která umožňuje nadstandardní garantované zhodnocení finančních prostředků.
  • Rizikové pojištění – pojišťovna opět nabízí několik variant, z nichž si klienti mohou vybrat tu, která nejvíce vyhovuje jejich potřebám. ELÁN životní pojištění pro případ nemoci, úrazu či smrti, které navíc umožňuje na jednu pojistnou smlouvu pojistit dospělého i dítě. Pojištění s názvem MojeJistota, v rámci něhož si klient sám může měnit rozsah pojistného nebezpečí nebo výši jednotlivých pojištění, součástí pojištění je medicínská asistence v případě odvozu ze zdravotnického zařízení nebo potřeby konzultace zdravotního problému. Podobné služby nabízí i varianta Moudré pojištění. Poslední variantou je pojištění s názvem MUTUMUTU, které pokrývá finanční výpadek v případě delší pracovní neschopnosti, invalidity či smrti. Zajímavou službou tohoto produktu je odměna za zdravý životní styl, kdy klienti mohou zpětně získat až 30 % pojistného.
 1. Pojištění majetku a odpovědnosti – Komerční pojišťovna nabízí rozmanité možnosti, jejichž prostřednictvím můžete snadno ochránit váš domov či se pojistit pro případy, kdy svým jednáním způsobíte druhým lidem škodu na majetku či zdraví
  • MojePojištění majetku – pro mimořádné události, jakou jsou například úder blesku, požár, přívalové deště či krádež
  • MAJETEK – určené pro prodej u externích partnerů, finanční poradců Komerční pojišťovny
 1. Cestovní pojištění – klienti si mohou vybrat ze dvou možností, cestovní pojištění, které je určené pro pobyt na dovolené či krátkodobé pracovní cesty, anebo cestovní pojištění k platebním kartám, které je dlouhodobé.
 2. Úrazové pojištění
  • MojePojištění plateb – úrazové pojištění k pokrytí pravidelných výdajů
  • Profi pojištění plateb – úrazové pojištění k pokrytí podnikatelských výdajů
  • Úrazové pojištění KB Penzijní společnosti – pro případ smrti a trvalých následků úrazu
 1. Dětské pojištění – v nabídce jsou dvě varianty pojištění bez investiční složky, které jsou obdobou pojištění určeného pro dospělé osoby, ELÁN životní pojištění a Moudré pojištění. Poslední variantou je pojištění s názvem Merlin Junior, které pokrývá ztráty, které jsou způsobené ukradenou či ztracenou platební kartou dítěte.
 2. Pojištění k úvěrům a ke kartám – Komerční pojišťovna nabízí širokou nabídku pro běžné občany i podnikatele, která zahrnuje pojištění karet Komerční banky, pojištění spotřebitelských či podnikatelských úvěrů, pojištění hypotéky u Komerční banky, ale také pojištění podobných produktů u Modré pyramidy, která patří do skupiny Komerční banky.
 3. Pojištění pro zaměstnance – životní pojištění Program Vital s příspěvkem od zaměstnavatele

Pobočky Komerční pojišťovny

Vzhledem k tomu, že Komerční pojišťovna nabízí své služby na pobočkách Komerční banky, je její síť velmi široká a pojišťovna je dobře dostupná na celém území České republiky. V současné době má pojišťovna k dispozici 342 poboček.

Kontakty Komerční pojišťovny

Majitelé Komerční pojišťovny

Komerční pojišťovna je akciovou společností, majoritním vlastníkem jejích akcií je francouzská pojišťovna SOGECAP, S. A., která vlastní 51 % akcií a je dceřinou společností francouzské finanční skupiny Société Générale. Druhá část akcií, tedy zbylých 49 %, je vlastněno Komerční bankou.

Historie a současnost Komerční pojišťovny

 • Komerční pojišťovna vznikla v roce 1995 jako dceřiná společnost Komerční banky
 • V roce 2001 se společně s Komerční bankou stala součástí francouzské společnosti Société Générale
 • V roce 2005 se majoritním vlastníkem Komerční pojišťovny stává SOGECAP, S. A.